13. Robert, Heidi a Kolouch

30. dubna 2016 v 14:25 | Mary-Dionne |  Veronika
Přípravy na svatbu jsou v plném proudu. Ale nejenom Stíni a Vyvolení mají na tuto významnou událost své vlastní plány...

Robert, Heidi a Kolouch spolu měli hodně společného. Všichni nenáviděli Stíny. A každému z nich někoho vzali.
Robert žil pouze s matkou na gymnáziu. Jeho otec byl postřelen a zemřel na následnou infekci v matčině náručí. Z jeho čtyř dětí zbyl už jen Rob. Dva starší synové zahynuli v bitvě a malá dcerka podlehla horečce. "Kdyby tenkrát dostala nějaké léky, přežila by," řekla Robertovi matka. Ale léky nebyly. Kvůli Stínům.
Kolouch byl o dva roky starší než zbytek party. Žil samotářským životem. Měl sice otce, ale málokdy se u něj zastavil. O dalších rodinných příslušnících byste se od něj dozvěděli jedině to, že zemřeli.
Heidi zůstali po povstání na krku dva mladší sourozenci a mírně dementní babička. Postarat se o ně vyžadovalo hodně síly, ale utěšovalo ji alespoň to, že její sourozenci brzy povyrostou a začnou taky sami vydělávat. Dalo jí dost práce sehnat na večer hlídání, ale bylo jen málo věcí, které by pro Roberta neudělala.
"Tak jaký máš plán?" zeptal se Kolouch. Opíral se o stěnu a ve své dvoumetrové výšce se hlavou málem dotýkal stropu starého zahradního domku, který se krčil v zahrádce jednoho domu na náměstí. Jelikož ho zrovna nikdo neobýval, zvolili si jej jako svůj úkryt.
"Úplně jednoduchý," řekl Robert a usadil se na jednu z dřevěných beden, kterých se v zahradním domku povalovalo požehnaně. "Táta jednou zachránil rodiče služky Malloryových. Ta nás propašuje v nákladním voze dovnitř, a dál se už jen musíme dostat ke dveřím do hlavního sálu a omráčit stráže. To nebude problém, měli by tam být jen dva mamlasové od Vyvolených. Horší to bude na svatbě. Ale pamatujte - stačí zabít jenom starostu a jeho manželku. Budou nejspíš sedět v první řadě, takže by to neměl být problém."
"A co ta holka?" zeptala se Heidi. Seděla uvelebená na dece na zemi. Naoko znuděně si pletla ze svých blonďatých vlasů copánky, ale uvnitř se chvěla nervozitou.
"Myslíš Ver?" řekl Robert zaskočeně.
"Koho asi jinýho?" opáčila Heidi.
"Po té střílet nebudeme."
"A to jako proč?" chtěla vědět Heidi.
"Je to součást toho tvýho plánu?" zeptal se zasvěceně Kolouch.
Robert přikývl. Dál už to neměl chuť rozebírat.
"Chápeš, že ona už si ani nevzpomíná, jak se jmenuješ?" zaútočila na něj Heidi.
Robert se zamračil. "To je mi jedno. Prostě ji nezabijeme, rozumíš?"
"Tobě se líbí, že jo?" nedala se odbýt Heidi.
"A i kdyby, nemusí tě to zajímat," obořil se na ni Kolouch. Už ho přestávalo bavit sledovat tu bláznivou holku, jak se na sebe snaží neustále strhnout Robovu pozornost. "Nic neudělala. Jen se dostala v nesprávnou dobu na nesprávný místo."
"Ale-". Heidi toho chtěla říct tolik! Jenže nebyl čas. Možná později, jestli se vůbec někdy odhodlá…
Najednou se ozvalo trojí zaklepání na dveře. Všichni automaticky sáhli po zbraních. Schovávání v úkrytech si užili dost, když jejich nejbližší nasazovali životy při povstání.
"Už jsou tady," pochopil Robert.
Vstal a šel otevřít, Kolouch a Heidi jej následovali.
"Nezapomeňte, hlavně těm parchantům musíte prostřelit hlavu, jinak se vyléčí," dával jim poslední rady nejstarší z party.

Robert i Heidi přikývli. Ještě nikdy se nezúčastnili odporu proti Stínům, jen o něm slyšeli od ostatních. Na rozdíl od Koloucha, který jednu dobu patřil ke skupině, jež vedla proti Stínům odboj. Ovšem poté, co zavraždili mladou Maude Malloryovou, se od jejich činnosti distancoval. Stal se samotářem a od té doby nikdy na nikoho nevytáhnul zbraň. Až doteď. Měl hrozný strach, ale přitom se také nehorázně těšil, až pár těch slizkých přivandrovalců postřílí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama