Spokojený život

3. června 2016 v 19:45 | Mary-Dionne
Každý si pod pojmem spokojený život představí něco jiného - někdo třeba moderní byt v posledním patře mrakodrapu v LA, někdo jiný zase malý útulný domeček s biofarmou, daleko od lidí. Spojený život souvisí s mnoha věci, například prací (někdo touží stát se módním návrhářem, jiný třeba chovatelem koní) nebo lidmi (a někdy i zvířaty), kteří nás obklopují (rodina, přátelé, partneři,...).
Přesto pro mnohé je tohle luxus, kterého se nejspíš nikdy nedočkají. I tu protivnou práci uklízečky ve fotbalových šatnách by někdo, kdo musí denně ohýbat hřbet ve špatně zabezpečené továrně, kde každý den přijme do těla tisíce chemikálií, bral s nadšením. A co by dal neplodný pár za toho uřvaného haranta v kočárku. Někdy si ani neuvědomujeme, že cestu ke spokojenému životu, kterou marně hledáme snad po celém světě, máme občas přímo před nosem, ani nepotřebujeme dalekohled. Někdy se stačí jenom usmát a svět je hned lepší místo.
Nechci nikoho nabádat k tomu, aby nasedl na nejbližší loď a odvezl všechen svůj majetek do rozvojových zemích anebo dal jedno ze svých trojčat bezdětné sousedce, jen snad aby se zamyslel nad mým mottem, že "vždycky to může být horší". A připomenul si všechno, co má. Nejenom materiální věci, jako je bydlení nebo auto, ale například i vědomosti. Když víte, že zemětřesení je geologický jev, nikdo vás nemůže zmanipulovat tím, že ho na vás seslal jakýsi bůh.
Prostě a jednoduše - jestli máte střechu nad hlavou, alespoň jednu spřízněnou duši, ať už lidskou, nebo zvířecí, základní vzdělání,... tak věřte, že statisíce lidí by si s vámi milerádo vyměnilo místo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama