Leden 2017

12. Rodina ve (skoro) kompletní sestavě & 13. Jmenuji se Denika

4. ledna 2017 v 22:06 | Mary-Dionne |  Bílá vlčice

12. Rodina ve (skoro) kompletní sestavě

Po výborných topinkách k snídani musel Dan sklidit ze stolu a pak se celá rodina shromáždila před naším pěkným bílým dvoupatrovým domem s modrošedou střechou.
Nenápadně jsem šťouchla do Dana. "Nechybí tu někdo? Říkal's, že mám bratry čtyři."
"Myslíš Armela? Ten spí u Hedviky, to je ta jeho holka."
Z lesa vyběhl tím rychlým během, který už se mi zdál naprosto normální, Beat.
"Nikdo v okolí není," prohlásil a ze všech okolo se rázem stali obrovští vlci se světle šedou až bílou srstí.
Tak takhle tady vypadají. Bílí vlci.
Alan se majestátně postavil před všechny ostatní. Byl z rodiny největší a na hlavě se mu rýsovala světle šedá, až skoro stříbrná maska. Měl více zvednutý ocas a taky vzpřímenější uši než jeho družka a Beat, Dan a Risco. Ke všem z nich postupně přistoupil. Každý přitiskl uši k hlavě, přikrčil se k zemi a zlehka olízl Alanovi čenich. Nejspíš to byl nějaký jejich pozdrav.
Když přistoupil na konec řady k Riscovi, Risco se nepřikrčil a naježil srst. Na to se mu Alan zahleděl zpříma do očí a taky se naježil. Pak se s ním pozdravil jako všichni ostatní.
Nevěděla jsem, co bych měla udělat, ale vlci se najednou rozběhli, a tak jsem je následovala. Bylo nádherné běžet s nimi a vzrušující vědět, že se k nim možná brzy přidám úplně.
Vběhli jsme do hustého jehličnatého lesa. Stromy kolem mě měly vytvářet spíš zelené šmouhy, ale viděla jsem je úplně jasně a bylo nemožné do nich vrazit.
Brzy jsem pochopila, že tu mají jakýsi systém téměř neviditelných cestiček. Alan udával směr, Dan, Beat a Risco se předháněli o první místo za ním a Arwen řadu uzavírala.
Po několika kilometrech mi začal docházet dech. Vlci ovšem vypadali naprosto při síle a běželi dál. Opřela jsem se o silný kmen stromu a zhluboka dýchala. Studený ranní vzduch mě pálil v plicích.
Když jsem se rozhlédla, zjistila jsem, že tu na mě čeká Arwen. Pohodila hlavou směrem k další z cestiček. Pochopila jsem, že mám jít za ní.
Po pár metrech mě zavedla na louku s vysokou trávou, kterou se právě hnali kluci v čele s Alanem. Připojili jsme se k nim a pak se střemhlavým během dostali zpět k domu.
Posadila jsem se na dřevěnou lavičku vedle okrasného keře. V okamžení přede mnou stáli zase lidi.
Risco a Beat se začali dohadovat, kdo byl rychlejší. Zato Dan přišel za mnou.
"Radši se chvilku projdi, je to lepší než sedět," poradil mi.
Poděkovala jsem pokývnutím hlavou a se sípavým nádechem jsem se postavila. Trošku se mi zatočila hlava.
"Vedla sis celkem dobře," pochválila mě Arwen. I když měla červený obličej a vlasy zplihlé potem, nevypadala vůbec unaveně.
"Díky za zkratku," řekla jsem.
"To nestojí za řeč," mrkla na mě Arwen a zmizela v domě.


13. Jmenuji se Denika

Dan a Risco pokřikovali na Beata zavřeného v jejich společné koupelně, zatímco já se v pohodě sprchovala v té své.
Byla nádherná. Neměla sice vanu, ale to mi vůbec nevadilo. Měla jsem ji i zařízenou, ve sprše byla mýdla, u umyvadla kartáček na zuby a všechny možné serepetičky na pleť. Pár z nich jsem si vyzkoušela, oblékla si něco z hromady triček a kalhot ve skříni a šla dolů.
Na bílé sedací soupravě v obývacím pokoji vymalovaném na světle fialovou seděla Arwen. Zrovna umyté a ještě mokré vlasy jí splývaly dolů. Ani jsem si předtím neuvědomila, že je má tak dlouhé (dřív měla totiž drdol). Listovala kalendářem.
Sedla jsem si vedle ní.
"Co třeba Gabriela?" navrhla Arwen, když si mě všimla.
Zavrtěla jsem hlavou. "Ne, moc dlouhý."
"Pak se mi ještě líbila Simela, Vanda a Denika."
"Denika? To není špatné."
Ještě hodinu jsme společně listovaly kalendářem a zkoušely různá jména, ale Denika se mi líbila ze všech nejvíc. Nikdy jsem to jméno Cecilie nějak vřele nepřijala.
"Takže, ahoj Deniko," usmála se po konečném výběru Arwen a napsala si něco do diáře v bílých deskách, ležícího na skleněném stole.